Representative Honours

2021 Representative Players

Australian Junior Squad 2021

Laney Smith


Queensland U21s Team 2021

Laney Belle Smith

Sevella Agnew

Keeley Walker

Kyra Livermore (shadow)

Ella Brown (shadow)


Queensland U21 Squad 2021

Kyra Livermore

Laney Belle Smith

Sevella Agnew

Ella Brown

Ella Schultz

Jordyn Fuller

Keeley Walker


Queensland U18 Team 2021

Sara Rogers - Coach

Liv McArthur

Kyra Livermore


Queensland U15 Team 2021

Amy Ryan - Coach

Georgia Harris

Kara Bradley

Anastasia Long


Queensland U18 Squad 2021

Amelia Morgan

Kyra Livermore

Ashleigh Mckeon

Liv McArthur


Queensland U15 Squad 2021

Georgia Harris

Alexa Nugyen 

Kara Bradley

Anastastia Long


Brisbane Masters 2021

Julie Bennett (Bris 1)

Janna Carcary (Bris 1)

Diana Burton (Bris 2)

Nicola Lambie (Bris 2)

Monique Nasca (Bris 2)

Kate Crooks (Bris 2)

Megan Corfield (Bris 2)

Jenniffer Gibbons (Bris 2)

Ashlee Scougall (Bris 2)

Penny McShane (Bris 3)


Brisbane U18s

Liv McArthur

Bailee Jackson

Ashleigh McKeon

Sophie Pate


2020 Representative players

Queensland U18 team 

Kyra Livermore

Ella Brown 


Queensland U15 team 

Georgia Harris


Met North U19 School Girls

Georgia Harris

Ashley Foster-McGinn


South Coast U19 School Girls

Kyra Livermore

Danica Kovaceivich

Jordyn Fuller


2019 Representative Players

Queensland Blaze Squad
Zoe Smart
Natarlia Smith

Queensland Country team
Katie Woolstein
Sara Rogers

Queensland U18 squad 2020
Amelia Morgan

Queensland U21 team
Zoe Smart
Tara Fitzpatrick

Brisbane Masters
Helen Philip (Brisbane 1)
Janna Carcary (Brisbane 1)
Melinda Allen (Brisbane 2)
Diana Burton (Brisbane 2)
Teresa Kuss (Brisbane 2)
Monique Nasca (Brisbane 2)
Caryn Mathis (Brisbane 2)
Kim Markwell (Brisbane 2)
Kate Crooks (Brisbane 3)
Jennifer Gibbons (Brisbane 3)

Queensland Masters
Caryn Mathis
Teresa Kuss
Lyn Hill
Diana Burton
Helen Philip
Carol Bradbury

Tasmania Masters
Penny Stackelberg

NSW Masters
Jennifer Gibbons

Queensland Coaches
Amy Ryan (QLD U15 Coach)
Sara Rogers (QLD U18 assistant coach)

Tweed U18
Ella Shultz 

Brisbane U18 
Sara Rogers (Brisbane 1 coach)
Amelia Morgan
Sevella Agnew
Emelia Pyle
Liana Crismani

2018 Representative Players

2018 Queensland Representatives
Johannah Gosnick - Queensland Under 18's
Sarah-Jane McCann - Queensland Under 18's Indoor
Claudia Dohnt -  Queensland Under 18's Indoor
Jorja Morgan - Queensland Under 18's Indoor

2018 Australian Representatives
Diana Burton - Over 45's Masters World Cup
Teresa Kuss - Over 55's Masters World Cup
Lyn Hill - Over 60's Wattles World Cup Team
Brooke Anderson - Australian Country 
Sara Rogers - Australian Country
Elise Matherson - Australian University Team


2017 Representative Players

2017 Super League Representative Players

Elise Matherson (Lumberjills)

Jade Emblem (Lumberjills)

Katie Wollstein (Lumberjills)

Kazzia Lammon (Northern Storm) 

Brooke Anderson (SouthCoast Sharks)

Zoe Smart (SouthCoast Sharks)

Sarah-Jane McCann - (Brisbane Blitz)

Sara Rogers - Coach (Wide Bay Thunder)


Brisbane Representatives 

Brendan Edwards - Brisbane Under 13 Coach

Sara Rogers - Brisbane Under 18 Coach

Sarah - Jane McCann - Brisbane Under 18

Jorja Morgan -  Brisbane Under 18 

Claudia Dohnt - Brisbane Under 18

Diana Burton - Brisbane 1 Masters

Therese Tonkin - Brisbane 1 Masters

Jennifer Gibbons - Brisbane 2 Masters

Teresa Kuss - Brisbane 2 Masters

Amelia Smith - Brisbane 2 Masters

Caryn Mathis - Brisbane 2 Masters

Janene McCall - Brisbane 3 Masters coach 

Melissa Mitchell - Brisbane 3 Masters

Erica Colles - Brisbane 3 Masters

Ken Dohnt - Brisbane 3 Masters coach

Jenny Heron - Brisbane 3 Masters manager

Lali Rix - Brisbane Under 15

Georgie Houghton - Brisbane Under 15


Queensland Representatives

Johannah Gosnick - Queensland Under 18 & Queensland School girls Under 19's

Jade Emblem - Queensland Under 21/ Queensland Scorchers

Zoe Smart - Queensland Under 21

Katie Wollstein - Queensland 21 Shadow/ ACT Under 21 

Kazzia Lammon - Queensland Scorchers

Brooke Anderson - Queensland Country

Elise Matherson - Queensland Country Shadow

Jorja Morgan - Queensland School Girls under 19

Claudia Dohnt - Queensland School Girls under 19

Diana Burton -  Queensland Masters

Teresa Kuss - Queensland Masters

Lyn Hill - Queensland Masters

Therese Tonkin - Queensland Masters

Janet Tancred - NSW Masters


Australian Representatives 

Sara Rogers - Australian Country Assistant Coach & Australian Men Under 21 Country Coach

Diana Burton - Australian Masters

Kazzia Lammon -  Australian Development Squad

Brooke Anderson - Australian Country team


2016 Representative Players


Queensland Masters - Lyn Hill, Diana Burton, Denise Brown, Sue Reid & Amelia Smith (Shadow)

Brisbane Masters -  Diana Burton, Jennifer Gibbons, Denise Brown, Amelia Smith, Melissa Mitchell, Shelley Griffits, Sue Reid, Jenny Heron & Margie Brown

Brisbane under 18 - Nicola Caroll

Brisbane & Queensland under 15's - Molly McDonald

Brisbane opens - Sam Greinstead

Super League - Hannah Reid, Kazzia Lammon, Sara Rogers, Jade Emblem & Katie Woolstein

Queensland under 21's - Jade Emblem & Katie Woolstein

Queensland AHL scorchers squad - Kazzia Lammon & Jade Emblem

Australian Country -  Sara Rogers (Captain)

Australian Masters- Diana Burton, Teresa Kuss & Denise Brown

National Futures Squad- Jade Emblem

Queensland AHL Scorchers team -  Kazzia Lammon

Upcoming
U21 Australian Championship
NSW
Australian Country Championships
Trophy Night - TBA
Entire Calendar...Gold Sponsor
Gaythorne Rsl